Bildumak

Toponimia

Nafarroako Gobernuko Unibertsitateetarako eta Hizkuntza Politikarako Zuzendaritza Nagusiak egindako "Nafarroako Toponimia" proiektuaren grabazioak biltzen ditu.

Bilduma honetako grabazioetan entzuten diren lekuizenen gainean klik eginez gero, Nafarroako Toponimia Ofizialaren webguneko informazioa eskuratzen da.
Grabaketa Heriak Euskalkiak Mapak Gai nagusia Izenburua Hiztuna
T-001 Juan Alberro Descarga (1918). Dominica Goñi Villanueva (1929).
T-002 Javier Michaus Beraza (1958). José Oquiñena Gorostegui (1929). José Argaña Múgica (1928). Juan Osambela.
T-003 Javier Michaus Beraza (1958). José Oquiñena Gorostegui (1929). José Argaña Múgica (1928). Juan Osambela.
T-004
T-005 Ignacio Goyenaga Villabona (1931). Julio Indaberea Osinaga (1947).
T-006 Rafael Aguerre Aguerrebere (1962). Miguel Arocena Ochotorena (1937). F.J. Irurueta Goyeneche (1945).
T-007 Rafael Aguerre Aguerrebere (1962). Miguel Arocena Ochotorena (1937). F.J. Irurueta Goyeneche (1945).
T-008 Rafael Aguerre Aguerrebere (1962). Miguel Arocena Ochotorena (1937). F.J. Irurueta Goyeneche (1945).
T-009 Rafael Aguerre Aguerrebere (1962). Miguel Arocena Ochotorena (1937). F.J. Irurueta Goyeneche (1945).
T-010 Santiago Urrutia Juanicotena (1968). José Mª Múgica Jáuregui (1947). Manuel Goyeneche Irungaray (1952). Pascual Recalde Irigoyen (1963). Bernardo Recalde Barreneche (1926).
T-011 Santiago Urrutia Juanicotena (1968). José Mª Múgica Jáuregui (1947). Manuel Goyeneche Irungaray (1952). Pascual Recalde Irigoyen (1963). Bernardo Recalde Barreneche (1926).
T-012 Santiago Urrutia Juanicotena (1968). José Mª Múgica Jáuregui (1947). Manuel Goyeneche Irungaray (1952). Pascual Recalde Irigoyen (1963). Bernardo Recalde Barreneche (1926).
T-013 Santiago Urrutia Juanicotena (1968). José Mª Múgica Jáuregui (1947). Manuel Goyeneche Irungaray (1952). Pascual Recalde Irigoyen (1963). Bernardo Recalde Barreneche (1926).
T-014 Santiago Urrutia Juanicotena (1968). José Mª Múgica Jáuregui (1947). Manuel Goyeneche Irungaray (1952). Pascual Recalde Irigoyen (1963). Bernardo Recalde Barreneche (1926).
T-015 Miguel Unanua, J.M.Zabaleta
T-016 Miguel Unanua, J.M.Zabaleta
T-017 Miguel Unanua, J.M.Zabaleta
T-018 Mariano Goikoetxea, Bartolome Goikoetxea
T-019 Jaime Yanci Irigoyen. Marcos Irigoyen Irungaray.
T-020 Norberto Urrutia Zozaya (1924). Francisco Ariztia Ainciburu (1921). Emiliano Ariztia Ainciburu (1916). Justo Echeberria Irugaray (1912). Juan Felipe Franchez Perurena (1928). Pedro Miguel Barreneche Iparrea (1962). Luis Laurnagaray Iriarte (1924).
T-021 Norberto Urrutia Zozaya (1924). Francisco Ariztia Ainciburu (1921). Emiliano Ariztia Ainciburu (1916). Justo Echeberria Irugaray (1912). Juan Felipe Franchez Perurena (1928). Pedro Miguel Barreneche Iparrea (1962). Luis Laurnagaray Iriarte (1924).
T-022 Norberto Urrutia Zozaya (1924). Francisco Ariztia Ainciburu (1921). Emiliano Ariztia Ainciburu (1916). Justo Echeberria Irugaray (1912). Juan Felipe Franchez Perurena (1928). Pedro Miguel Barreneche Iparrea (1962). Luis Laurnagaray Iriarte (1924).
T-023 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-024 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-025 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-026 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-027 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-028 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-029 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-030 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-031 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-032 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-033 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-034 Francisco Iriarte Irigoyen (1931). Javier Larralde Ustáriz (1927). Pedro Mª Mendicoa Maritorena (1950). Ignacio Iparrea Irigoyen (1932). Miguel Echenique Irigoyen (1941) Miguel Mª Salaburu Echeverria (1944). Policarpo Agerrea Jaurena (1935). José Echenique Echenique (1938). José Mª Ballarena Agerrebere (1934). Elías Ballarena Agerrebere (1935). Lorenzo Borda Dualde (1960). Hilario Barbersugui Bicondo (1952). Marcelino Barbersugui Bicondo (1926). Joaquina Iribarren Torres (1913). Juan Alemán Mascotena (1934).
T-035 Javier Michaus Beraza (1958). José Oquiñena Gorostegui (1929). José Argaña Múgica (1928). Juan Osambela.
T-036
T-037 Venancio Astiz (1944). Vicente Satrústegui (1950). Victoriano Arano (1928). Ignacio Zabaleta (1935).
T-038 Venancio Astiz (1944). Vicente Satrústegui (1950). Victoriano Arano (1928). Ignacio Zabaleta (1935).
T-039 Venancio Astiz (1944). Vicente Satrústegui (1950). Victoriano Arano (1928). Ignacio Zabaleta (1935).
T-040 José Luis Ganboa
T-041 José Luis Ganboa
T-042
T-043 Argiñarena
T-044
T-045 Argiñarena
T-046 Santiago Loyarte (1940).
T-047 Santiago Loyarte (1940).
T-049 Santiago Loyarte (1940).
T-050 Miguel Herrandonea (1943). Francisco Larretxea Lazkano (1955).
T-051 Miguel Herrandonea (1943). Francisco Larretxea Lazkano (1955).